סדנאות תיפוף סדנאות תיפוף

מעגל מתופפים

סדנאות הפעלות ואירועים >> סדנאות התיפוף

אתם מוזמנים לבחור את סדנת התיפוף המתאימה לכם מתוך מבחר הסדנאות השונות.
אם אתם מחפשים סדנא לאירוע מסוים, מומלץ להיכנס לעמוד "אירועים וחוגי בית" או לעמוד "סדנאות מנהלים". לסדנא המיועדת לנוער/ילדים/גיל הרך, מומלץ להיכנס לעמוד "סדנאות לנוער, לילדים, ולגיל הרך".

רשימת הסדנאות בעמוד זה:

סדנת תיפוף חווייתית
סדנת תיפוף חווייתית-לימודית
סדנת תיפוף אינטרוספקטיבית- בין זרימה לחסימה
מעגל דרבוקות
סדנת תיפוף בכמה שלבים
סדנת תיפוף "מנהיגות ומונהגות"

סדנת תיפוף חווייתית:

מתאימה לגילאים:6-120

מספר המשתתפים:8-35

אורך מומלץ:45 דקות

המשתתפים יושבים על כיסאות המסודרים ב. כל אחד מקבל דרבוקה, כאשר אני מלמדת מקצבים בסיסיים שהולכים ומשתכללים ככל שמתקדמת הסדנא. חוויית התיפוף מושגת בשילוב מוסיקת רקע מדהימה ואנרגטית, משחקים והפעלות, שהופכים את התיפוף הקבוצתי לחוויה משחררת, מצחיקה, ומגבשת.

הסדנא מתאימה במיוחד לאירועים משפחתיים, מסיבות וחוגי בית שאינם עולים על כמה עשרות משתתפים. ניתן לחלק את משתתפי האירוע לשתי קבוצות, ולערוך שתי סדנאות בזו אחר זו.

חזרה לרשימת הסדנאות בראש העמוד

סדנת תיפוף חווייתית-לימודית:

מתאימה לגילאים:10-120

מספר המשתתפים:8-35

אורך מומלץ:60 דקות עד שלוש שעות

הסדנא כוללת הרבה מן האלמנטים של "הסדנא החווייתית" , אך משלבת בתוכה לימוד תיפוף בשיטה מקצועית. מעבר לחוויה, מטרת הסדנא היא להקנות למשתתפים בה ידע, מיומנויות לפיתוח חוש קצב וטכניקת תיפוף מקצועית. זהו מעין שיעור דרבוקה קבוצתי, ואין צורך בידע קודם.

הסדנא מתאימה במיוחד לאירועים משפחתיים, מסיבות וחוגי בית שאינם עולים על כמה עשרות משתתפים.

חזרה לרשימת הסדנאות בראש העמוד

סדנת תיפוף אינטרוספקטיבית-בין זרימה לחסימה:

מתאימה לגילאים: גיל תיכון עד מאה ועשרים

מספר המשתתפים:8-35

אורך מומלץ:60 דקות עד שעה וחצי

החלק הראשון (40 דקות): המשתתפים לוקחים חלק בסדנת תיפוף חווייתית: המשתתפים יושבים על כיסאות המסודרים במעגל, כאשר כל משתתף מקבל דרבוקה. בשלב זה נלמדים מקצבים בסיסיים שהולכים ומשתכללים ככל שמתקדמת הסדנא. התיפוף הקבוצתי משלב אילתור חופשי, אישי וקבוצתי, אלתור מובנה , תיפוף עם מוזיקת רקע מדהימה ומשחררת ועוד אמצעים שנבצר ממני לגלות בשלב זה. סדנת התיפוף בנויה באופן מחושב, ומטרתה להביא את המשתתפים לידי חוויות נפשיות מסוימות, שיידונו בחלק השני של הסדנא.

החלק השני (20-40 דקות): המשתתפים מוזמנים לחלוק את חוויותיהם האישיות לאורך שלבים שונים של סדנת התיפוף בה השתתפו זה עתה. האלמנטים הנפשיים שעולים לדיון מתאימים בדר"כ לאלמנטים המרכיבים את "תאוריית החוויה של הזרימה, (The Concept of Flow Theory),שפותחה בעשרים שנים האחרונות ע"י מספר רב של פסיכולוגים וחוקרים בתחום המוסיקה והפסיכולוגיה, וכיום נחשבת לפריצת דרך בתחומים רבים. לאחר הדיון הקבוצתי החופשי, מוצגים בפני המשתתפים עיקרי התאוריה וממצאי המחקר שנמצאו קשורים לחוויית הזרימה. ההסבר כולל דיון במושגים פסיכולוגיים הקשורים לחוויית התיפוף בפרט, ולחוויית הזרימה בכלל, כגון: מודעות עצמית, יכולת ריכוז, מוטיבציה, צורך בשליטה, ביקורת וקבלה עצמית, עיוות חוויית הזמן, חיפוש אחר ריגושים או הימנעות מהם, פתיחות או שמרנות כלפי הבלתי מוכר, ומאפייני אישיות נוספים הרלוונטיים לכל אחד מאיתנו. לסיכום, נלמד את מודל חוויית הזרימה המאפשר לכל אחד להגיע למצב זרימה כמעט בכל פעולה שהוא מבצע בחיי היומיום, וזאת על מנת לזכות בכל התוצאות החיוביות הנקשרות לחוויה זו, שיפורטו כאמור, בסדנא זו.

הסדנא מתאימה במיוחד לחוגי בית המעוניינים בערב קבוצתי הפונה אל הפן האינטואיטיבי ואל הפן האינטלקטואלי של המשתתפים בו, סדנאות עובדים, קבוצות לנשים, השתלמויות בתחום החינוך, מוסיקה, יצירתיות ועוד.

חזרה לרשימת הסדנאות בראש העמוד

מעגל דרבוקות:

מתאים לגילאים:לכל המשפחה

מספר המשתתפים:15-35

אורך מומלץ: דינאמי ומשתנה

עשרים דרבוקות מסודרות במעגל, כאשר המשתתפים יושבים על הדרבוקות המונחות על הארץ. מעגל הדרבוקות הוא בעל אופי דינאמי: המשתתפים מתחלפים וכל אחד מקבל הזדמנות להיות חלק מההתרחשות הקצבית! אני מלמדת את המשתתפים מקצבים בסיסיים לליווי ולאלתור חופשי, וניתן לשלב אותם במוסיקה הבוקעת מהמגבר שלי. המגבר אינו זקוק לנקודת חשמל, ואפשר לקיים את המעגל גם באמצע היער או באמצע המדבר מבלי להתפשר על איכות הסאונד. ישנה אפשרות לקיים מעגל דרבוקות מיוחד לגיל הרך, בשילוב משחקים ושירים.

הסדנא מתאימה במיוחד לאירועים גדולים באולם סגור, בגן אירועים פתוח או לאירועים בהפקה חד פעמית במרחב הפתוח.

חזרה לרשימת הסדנאות בראש העמוד

סדנת תיפוף בכמה שלבים:

מתאימה לגילאים:10-120

מספר המשתתפים:5-35

אורך מומלץ:60 דקות למפגש

הסדנא מיועדת לקבוצת משתתפים הנפגשים על בסיס קבוע. הסדנא משלבת חוויה אינטואיטיבית של תיפוף קבוצתי מונחה, עם לימוד מקצועי של עקרונות התיפוף בדרבוקה. מטרת הסדנא היא להקנות למשתתפים בה חוויה אישית מעצימה, מיומנויות לפיתוח חוש קצב וטכניקת תיפוף מקצועית. מספר המפגשים ותדירותם נתונים לבחירתכם: בין שלושה לעשרה מפגשים, על בסיס חד יומי, חד שבועי, דו שבועי או חודשי.

חזרה לרשימת הסדנאות בראש העמוד

סדנת תיפוף "מנהיגות ומונהגות":

מתאימה לגילאים:גיל תיכון עד מאה עשרים.

מספר המשתתפים:8-35

אורך מומלץ:60 דקות עד שעה וחצי

הסדנא הנה חוויה מוסיקלית מהנה, מעשירה, ואף מעצימה מבחינה אישית ובין-אישית.
במהלך הסדנא המשתתפים יושבים על כיסאות המסודרים במעגל, כאשר אני מלמדת אותם מקצבים בסיסיים ההולכים ומשתכללים ככל שמתקדמת הסדנא. חוויית התיפוף מושגת בשילוב מוסיקת רקע איכותית ושירים מוכרים, משחקים והפעלות שהופכים את התיפוף הקבוצתי לחוויה משחררת, מצחיקה, ומגבשת. חלק נכבד מהתיפוף נערך בחשכה (או עם סרטים על העיניים), המהווה קרקע פורייה להתרחשויות משמעותיות. בסיום התיפוף נערך דיון בהנחייתי, העוסק בהיבטים החברתיים, אישיותיים, נפשיים ורוחניים שעולים מחוויית התיפוף בה השתתפנו זה עתה.

אז מה קורה כאן בעצם?

הסדנא נעה בין חמש התרחשויות מרכזיות: תיפוף קבוצתי אחיד– בו כל חברי הקבוצה משתפים פעולה וחותרים למטרה משותפת, ליווי– בו כל חברי הקבוצה לומדים את משמעות הנגינה המלווה, כאשר מישהו אחר נמצא במרכז ההתרחשות ומתפקד כסולן, סולו– כאשר לכל משתתף מגיעה ההזדמנות לתפקד בעצמו כסולן מול כל הקבוצה, דו שיח- כאשר יש שני צדדים המגיבים זה לזה ולומדים לעשות זאת בצורה נכונה ומתאימה, ודינאמיקה חופשית– כאשר כל אחד מוצא את מקומו בהתרחשות המוסיקלית, תוך הקשבה, נטילת יוזמה, הזמנה לדיאלוג ועוד פרטים שאני מנועה מלגלות בשלב זה על גבי האתר, אך אשמח לספר לכם באופן אישי…

כיצד משמשת סדנת התיפוף כלי לבירור עצמי

חמשת ההתרחשויות הללו מסייעות לבירור מיומנויות בין אישיות: מצד אחד הצורך בהקשבה ויכולת לשים את האחר במרכז, ומצד שני ביטחון עצמי ונכונות לתפקד כמנהיג המוביל את הקבוצה. בנוסף- ההבנה שתרומה אישית לקבוצה יכולה מצד אחד להיעשות על ידי ביטוי המיוחד והשונה שקיים בתוכי, ומצד שני על ידי מציאת המכנה המשותף שלי עם שאר חברי הקבוצה. מאפייני אישיות כמו מנהיגות, מונהגות, מודעות עצמית, ביקורת עצמית, שתלטנות, צייתנות, ביישנות, סובלנות, מחויבות לזולת, אחריות, עצמאות ותלות, באים לידי ביטוי באמצעות חוויה זו.

חזרה לרשימת הסדנאות בראש העמוד

חזרה לעמוד הסדנאות הראשי


צרו קשר עכשיו!
אל תפספסו את ההזדמנות המדהימה, מלאו את הטופס וקבלו מיד הצעת מחיר!
שם:
טלפון:

או התקשרו ל:
0544-858024