סדנאות תיפוף סדנאות תיפוף

 מעגל מתופפים לילדים ולנוער

 

 

סדנאות הפעלות ואירועים >> לילדים ולגיל הרך

סדנאות תיפוף לנוער, לילדים , ולגיל הרך– וזה אפילו חינוכי!  

דרבוקה היא כלי נהדר לילדים. הדרבוקה מאוד ראקטיבית, כלומר- רגישה למגע שלך ומגיבה אליך מיד מבלי שתתאמץ. לא מוכרחים להיות בעלי חוש מוסיקלי מפותח ביותר, על מנת להצליח להביע בעזרת הדרבוקה וליצור באמצעותה התרחשות מוסיקלית אותנטית.

 א. סדנת תיפוף לילדים – לחצו על הקישור למעבר לסדנא.

 ב. מעגל מתופפים לגיל הרך- לחצו על הקישור למעבר לסדנא.

 ג. סדנת תיפוף לבת מצווה– לחצו על הקישור למעבר לסדנא.

1. סדנת תיפוף לנוער: "מנהיג או מונהג"?
 
 

 מתאימה לגילאים: גיל תיכון וחטיבת ביניים

מספר משתתפים מומלץ: עד 70 משתתפים. במידה ויש יותר: ניתן להפעיל כמה קבוצות בזו אחר זו.

אורך מומלץ: 60 דקות עד שעה וחצי

 

הסדנא הנה חוויה מוסיקלית מהנה, מעשירה, ואף מעצימה מבחינה אישית ובין-אישית. במהלך הסדנא המשתתפים יושבים על כיסאות המסודרים במעגל, כאשר אני מלמדת אותם מקצבים בסיסיים ההולכים ומשתכללים ככל שמתקדמת הסדנא. חוויית התיפוף מושגת בשילוב מוסיקת רקע איכותית ושירים מוכרים, משחקים והפעלות שהופכים את התיפוף הקבוצתי לחוויה משחררת, מצחיקה, ומגבשת. חלק נכבד מהתיפוף נערך בחשכה (או עם סרטים על העיניים), המהווה קרקע פורייה להתרחשויות משמעותיות. בסיום התיפוף נערך דיון בהנחייתי, העוסק בהיבטים החברתיים, אישיותיים, נפשיים ורוחניים שעולים מחוויית התיפוף בה השתתפנו זה עתה.

פירוט: אז מה קורה כאן בעצם?

הסדנא נעה בין כמה התרחשויות מרכזיות: תיפוף קבוצתי אחיד– בו כל חברי הקבוצה משתפים פעולה וחותרים למטרה משותפת, ליווי– בו כל חברי הקבוצה לומדים את משמעות הנגינה המלווה, כאשר מישהו אחר נמצא במרכז ההתרחשות ומתפקד כסולן, סולו– כאשר לכל משתתף מגיעה ההזדמנות לתפקד בעצמו כסולן מול כל הקבוצה, ודינאמיקה חופשית– כאשר כל אחד מוצא את מקומו בהתרחשות המוסיקלית, תוך הקשבה, נטילת יוזמה, הזמנה לדיאלוג ועוד.  פירוט נוסף יינתן לבקשתכם.

כיצד משמשת סדנת התיפוף כלי לבירור עצמי? 

ההתרחשויות הללו מסייעות לבירור מיומנויות בין אישיות: מצד אחד הצורך בהקשבה ויכולת לשים את האחר במרכז, ומצד שני ביטחון עצמי ונכונות לתפקד כמנהיג המוביל את הקבוצה. בנוסף- ההבנה שתרומה אישית לקבוצה יכולה מצד אחד להיעשות על ידי ביטוי המיוחד והשונה שקיים בתוכי, ומצד שני על ידי מציאת המכנה המשותף שלי עם שאר חברי הקבוצה. מאפייני אישיות כמו מנהיגות, מונהגות, מודעות עצמית, ביקורת עצמית, שתלטנות, צייתנות, ביישנות, סובלנות, מחויבות לזולת, אחריות, עצמאות ותלות, באים לידי ביטוי באמצעות חוויה זו.

2. סדנת תיפוף לילדים: "אני ואתה נשנה את העולם" 

 

מתאימה לגילאים: 7 עד 13

מספר משתתפים מומלץ: עד 70 משתתפים. במידה יש יותר: ניתן להפעיל כמה קבוצות בזו אחר זו.

אורך מומלץ:45 דקות עד שעה.

הסדנא הנה חוויה מוסיקלית מהנה, מעשירה, ואף מעצימה מבחינה אישית ובין אישית.

במהלך הסדנא הילדים יושבים על כיסאות המסודרים במעגל, כאשר אני מלמדת אותם מקצבים בסיסיים ההולכים ומשתכללים ככל שמתקדמת הסדנא. חוויית התיפוף מושגת בשילוב מוסיקה מדהימה, משחקים והפעלות שהופכים את התיפוף הקבוצתי לחוויה משחררת, מצחיקה, ומגבשת.

הילדים משתתפים באופן פעיל בדינאמיקה קבוצתית, מגבשים אמונה בעצמם וביכולות שלהם לתרום לקבוצה, ורוכשים מיומנויות לתקשורת בין אישית.

 

פירוט: אז מה קורה כאן בעצם?  

 הסדנא נעה בין שלוש התרחשויות עיקריות: תיפוף קבוצתי אחיד, בו כל חברי הקבוצה משתפים פעולה וחותרים למטרה משותפת, ליווי- בו כל חברי הקבוצה לומדים את משמעות הנגינה המלווה, כאשר מישהו אחר נמצא במרכז ההתרחשות ומנגן כסולן, וסולו– כאשר לכל ילד מגיעה ההזדמנות לתפקד בעצמו כסולן.

כיצד משמשת הסדנא ככלי לפיתוח מיומנויות בין אישיות? 

אם נתבונן באופן שבו כל אחד מאיתנו ממודד עם שלושת ההתרחשויות, נוכל ללמוד רבות על האופי וההתנהגות שלנו כחלק מחברה. מצד אחד הצורך בהקשבה ויכולת לשים את האחר במרכז, ומצד שני ביטחון עצמי ונכונות לתפקד כמנהיג המוביל את הקבוצה. בנוסף- ההבנה שתרומה אישית לקבוצה יכולה מצד אחד להיעשות על ידי ביטוי המיוחד והשונה שקיים בתוכי, ומצד שני על ידי מציאת המכנה המשותף שלי עם שאר חברי הקבוצה. מאפייני אישיות כמו מנהיגות, שתלטנות, צייתנות, ביישנות, יכולת פרגון, עצמאות ותלות, באים לידי ביטוי באמצעות חוויה זו.  אנו מסיימים את הסדנא בדיון משותף על הנושאים הללו, וכיצד הם באו לידי ביטוי בתיפוף של כל אחד מאיתנו.

3. מעגל דרבוקות לגיל הרך: "מסע בעולם הקצב"

מתאימה לגילאים: 2-7

מספר המשתתפים: 8-70 במידה יש יותר: ניתן להפעיל כמה קבוצות בזו אחר זו.

אורך מומלץ: 20-40 דקות

הדרבוקות מסודרות במעגל והילדים יושבים עליהן (בתנוחת "רכיבה"). מעגל הדרבוקות לגיל הרך משלב לימוד מקצבים פשוטים אך סוחפים, לימוד מונחים מוסיקליים בסיסיים הקשורים לתורת המקצב, והכל בשילוב סיפורים, שירים, משחקים, ושאר הפתעות! סדנא מדהימה! פירוט נוסף יינתן לבקשתכם.

 

4. "מוסיכיף" לגיל הרך

 

מתאימה לגילאים: 2-5

מספר המשתתפים: עד 10 משתתפים (למעט מקרים מיוחדים)

אורך מומלץ: 20 עד 40 דקות

כשמדובר בגיל הרך, לא חייבים לעבוד רק עם דרבוקה. ילדים נמשכים למגוון רחב של חפצים ואביזרים. ואכן, ההפעלות שלי לגיל הרך לא בהכרח כוללות תיפוף בדרבוקה. ניתן לשלב תיפוף בדרבוקות כחלק מפעילות רחבה יותר שמשלבת מוסיקה, אביזרים מיוחדים, משחקים וריקודים. אני נעזרת בשירי ילדים מוכרים, נעימות קלאסיות ומוסיקת עולם, תוך שימוש במוטוריקה עדינה, סיפורים, בובות ואביזרי עזר, המחשת מושגים מוסיקליים בסיסיים והרבה אנרגיה וצחוק!
כל הפעלה כוללת חמש עד שש פעילויות שונות. לא אגזים אם אומר שיש לי מאות סוגי פעילויות שונות לגיל הרך, ולכן אפשר לבחור ולהתאים את ההפעלה כולה לנושא מסוים: חגים, עונות השנה, בעלי חיים, צבעים, מושגים מוסיקליים, וכל העולה על דעתכם!
מתאים לגנים, ימי הולדת, ימי העשרה,  ועוד.
ניתן לחלק את הילדים לכמה קבוצות ולערוך כמה פעילויות בזו אחר זו.

צרו קשר עכשיו!
אל תפספסו את ההזדמנות המדהימה, מלאו את הטופס וקבלו מיד הצעת מחיר!
שם:
טלפון:

או התקשרו ל:
0544-858024